This page needs JavaScript activated to work. Please enable JavaScript in your browser.

Bagcilar Medical Bulletin

Home/About

Guide for Authors

Login

Register

eJManager 3.7


Language: [' English ']  

Contact: Visit journal's web site

Bagcilar Medical Bulletin

Dergi Hakkında

Bağcılar Tıp Bülteni/Bagcilar Medical Bulletin, (BTB) Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin süreli bilimsel yayınıdır. Uluslararası, hakem değerlendirmeli, İngilizce ve açık erişim olarak yılda 4 sayı yayınlanan bilimsel bir dergi olup, tıbbın tüm alanlarındaki bilgi birikiminin uluslararası bilimsel platformda yayılabilmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla tıbbın her alanında yapılmış orijinal klinik ve deneysel çalışmalar ve ilginç olgu sunumları ile konusunda uzman yazarların yaptığı literatür derlemeleri yayın için değerlendirmeye alınır.

Derginin Sahibi

T.C.Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi adına Hastane Yöneticisi Ahmet Yaser Müslümanoğlu, Prof. M.D (Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üroloji Kliniği, İstanbul, Türkiye)

Author Login
Log into your account if you are already a registered user.
Your Email:
Password:   
 
Password Sender. Enter your e-mail address to get an e-mail with your account information.
Your Email:New User?
Click Here for Registration
For Authors
Submission Instructions
Login
Journal Articles
Contact Editor
Track Your Article
Submission or publication fee:
-
Bagcilar Medical Bulletin Home Page
Contact Information Author Login
Reviewer Login
Editor Login
I can't Login (Clear Session)
This page is provided and mainteined by eJManager. Copyright © 2012-2021 eJManager All Rights Reserved. Subject to change without notice from or liability to eJManager.
Essential SSL

This site uses cookies in order to work properly. We do not collect information for marketing or advertising purposes. Please allow cookies on your browser for ejmanager.com, otherwise you can not use all utulities.