Klinik Psikoloji Dergisi | Journal of Clinical Psychology Research

Ana Sayfa

Yazarlara Bilgiler

Yardim

Egitici Kurslar

Oturum Aç / Giris

Kaydol

eJManager 3.5

Language: [ Turkish ]   [ English ]  

Contact: Visit journal's web site

Klinik Psikoloji Dergisi

Klinik Psikoloji Dergisi (KPD)-Journal of Clinical Psychology Research (JCPR), Klinik Psikoloji Araştırmaları Derneği‘nin resmi süreli yayınıdır. KPD, klinik psikoloji, nöropsikoloji, bilişsel psikoloji ve gelişim psikolojisi gibi psikolojinin farklı alanlarından özgün görgül araştırma makalelerini, derleme makaleleri, meta-analiz çalışmalarını, olgu sunumlarını kabul etmektedir. Dergi, çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik dönemindeki depresyon, kaygı bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk ve kişilik bozuklukları gibi psikolojik sorunlarla ilgili olan tüm çalışma konularının yanı sıra çeşitli terapi yaklaşımlarına ve bu yaklaşımların etkililiğine ilişkin çalışmaları da değerlendirmektedir. KPD’nin temel amacı, klinik psikoloji alanına yenilikçi, nitelikli ve özgün araştırmalar kazandırmak ve klinik psikoloji alanının gelişimine katkı sağlamaktır.

Gönderilen tüm makaleler çift kör değerlendirme sürecinden geçmektedir. Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez yayımlanan hakemli bir dergidir.

Yazar Girisi
Oturum Aç (kayitli kullanici iseniz).
Epostaniz:
Sifreniz:   
 
Sifre Gönderici. Sifrenizi e-posta adresinize göndermemizi istiyorsaniz e-posta adresinizi yazip gönder tusuna tiklayin.
Epostaniz:Yeni Kullanici misiniz?
Kayit için tiklayin
Yazarlar için
Makale Gönderim Kurallari
Giris
Basilmis Makaleler
Contact Editor
Makaleniz Hangi Asamada
Yayin/Makale Gönderim Ücreti:
-